BIP Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej

Deklaracja dostępności - BIP Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne
  • Na stronie zamieszczone są dokumenty do pobrania niedostępne cyfrowo.
  • Kolejność sterowania z klawiatury nie jest intuicyjna.
  • Przy powiększeniu strony do 400% pojawia się pasek przewijania w bok.
  • Rozwijane pozycje menu nie są obsługiwane za pomocą klawiatury.
  • Źle opisany przycisk wyślij w formularzu kontaktowym.
  • Brak kontroli wprowadzanych danych w formularzu kontaktowym.
  • Istnieją błędy w kodzie ograniczające dostępność cyfrową.
Wyłączenia
  • Na stronie mogą się znajdować treści będące w posiadaniu podmiotu publicznego:
  • a) które nie zostały przez niego lub na jego rzecz wytworzone albo przez niego nabyte,
  • b) których dostosowanie do wymagań dostępności cyfrowej wymaga modyfikacji, do której ten podmiot publiczny nie jest uprawniony.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
  • Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności (pdf 143KB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Beata Nowicka.
  • E-mail: bnowicka@mops.com.pl
  • Telefon: 571-332-330

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Rzecznik Praw Obywatelskich
  • Adres: Al. Solidarności 77
    00-090 Warszawa
  • Telefon: 800 676 676

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej:

  1. AI. J. Piłsudskiego 2

    Budynek posiada dwa wejścia dla interesantów/pracowników. Zarówno wejście główne jak i boczne jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a dodatkowo przy wejściu głównym znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich z barierką umożliwiającą podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. Po wejściu do budynku głównym wejściem po prawej stronie znajduje się punkt informacyjny/biuro podawcze, w którym pracownik MOPS udzieli podstawowych informacji, skontaktuje z odpowiednim merytorycznie pracownikiem. W prawym skrzydle, za punktem informacyjnym/biurem podawczym za szklanymi drzwiami po lewej stronie znajduje się ogólnodostępna winda, umożliwiająca dostęp na każdą nadziemną kondygnację budynku. W windzie nie funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa z komunikatami głosowymi, ani nie ma oznaczeń alfabetu Braille'a. Na wyświetlaczu zobrazowana jest cyfra wskazująca kondygnację, odpowiednio: „O" - parter, „l"-1 piętro, „2" - II piętro, 3" - III piętro, „4" - IV piętro. W windzie zamontowane jest urządzenie (interkom) pozwalające przywołać pomoc w sytuacji awarii. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Wokół budynku znajduje się parking samochodowy, w tym od strony wejścia głównego parking przeznaczony dla pracowników oraz 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Z tyłu budynku znajduje się parking ogólnodostępny z wydzielonymi miejscami dla klientów. Obok windy znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku jest pętla indukcyjna. W budynku nie ma informacji na temat rozkładu pomieszczeń w formie informacji głosowej (system naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące), oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

    Istnieje możliwość skorzystania z usługi tłumacza migowego po uprzednim kontakcie pod nr tel: 571-332-330 lub mailowo bnowicka@mops.com.pl
    Konieczność kontaktu należy zgłosić minimum 3 dni przed planowaną wizytą.

  2. Punkt terenowy pracowników socjalnych, ul. Wyszyńskiego 1

    Budynek posiada dwa wejścia dla interesantów/pracowników. Zarówno wejście główne jak i boczne jest częściowo dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich z barierką umożliwiającą podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. Punkt terenowy pracowników socjalnych zlokalizowany jest na drugim piętrze. Do budynku przynależy winda (wejście z chodnika obok Apteki) dostosowana dla osób niepełnosprawnych wraz z oznaczeniami alfabetu Braille'a, która umożliwia wjazd na piętro. Przy budynku znajduje się parking samochodowy, w niedużej odległości znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma informacji na temat rozkładu pomieszczeń w formie informacji głosowej (system naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące), oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pętla indukcyjna dostępna po uprzednim poinformowaniu pracownika o potrzebie skorzystania z pętli.

  3. Punkt terenowy pracowników socjalnych, ul. Chemiczna 2

    Budynek posiada jedno wejście dla interesantów/pracowników. Wejście jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych - znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich z barierką umożliwiającą podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. Punkt terenowy pracowników socjalnych zlokalizowany jest na parterze w lewym skrzydle budynku. Przy budynku znajduje się parking samochodowy, z wyznaczonym miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.
    W budynku jest toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
    W budynku nie ma informacji na temat rozkładu pomieszczeń w formie informacji głosowej (system naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące), oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pętla indukcyjna dostępna po uprzednim poinformowaniu pracownika o potrzebie skorzystania z pętli.

  4. Punkt terenowy pracowników socjalnych, ul. Obrońców Pokoju 7

    Punkt terenowy pracowników socjalnych zlokalizowany jest na parterze, do którego prowadzi jedno wejście dla interesantów/pracowników. Wejście jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych - podjazd dla wózków inwalidzkich z barierką umożliwiającą podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. Przy budynku znajdują się miejsca parkingowe, bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma informacji na temat rozkładu pomieszczeń w formie informacji głosowej (system naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące), oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pętla indukcyjna dostępna po uprzednim poinformowaniu pracownika o potrzebie skorzystania z pętli.

  5. Punkt terenowy pracowników socjalnych, ul. Łączna 31

    Budynek posiada jedno wejście dla interesantów/pracowników. Wejście nie jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych - wejście do budynku po kilku schodach z barierką umożliwiającą podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. Przy budynku znajdują się miejsca parkingowe, bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma informacji na temat rozkładu pomieszczeń w formie informacji głosowej (system naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące), oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pętla indukcyjna dostępna po uprzednim poinformowaniu pracownika o potrzebie skorzystania z pętli.

  6. Dział Aktywizacji Zawodowej i komunikacji Społecznej, ul. Łączna 31

    Budynek posiada jedno wejście dla interesantów/pracowników. Wejście jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, dodatkowo przy wejściu znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich z barierką umożliwiającą podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. W budynku jest toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
    W budynku nie ma informacji na temat rozkładu pomieszczeń w formie informacji głosowej (system naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące), oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pętla indukcyjna dostępna po uprzednim poinformowaniu pracownika o potrzebie skorzystania z pętli.

  7. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, ul. 3 Maja 22

    Budynek posiada jedno wejście dla interesantów/pracowników. Wejście nie jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy budynku brak jest wyznaczanych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma informacji na temat rozkładu pomieszczeń w formie informacji głosowej (system naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące), oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pętla indukcyjna dostępna po uprzednim poinformowaniu pracownika o potrzebie skorzystania z pętli.

    W przypadku wystąpienia niedostosowania powyższych punktów terenowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej dla osób ze szczególnymi potrzebami istnieje możliwość uzyskania indywidualnego alternatywnego dostępu.
    W tym celu osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel: 571-332-330 lub mailowo
    bnowicka@mops.com.pl